مرحله 5: سفر

در این زمان RSC با سازمان بین المللی مهاجرت، IOM، هماهنگی لازم را انجام می دهد تا بتوانید برای پرواز به ایالات متحده اقدام کنید. شما به عنوان پناهنده ای که مورد پذیرش قرار گرفته اید واجد شرایط دریافت وام سفر بدون بهره هستید تا هزینه سفر هوایی شما تأمین شود. همچنین باید یک سفته امضا کنید که در آن متعهد می شوید مبلغ وام سفر را در مدت سه سال و نیم بعد از ورود به ایالات متحده پرداخت کنید.

USRAP_19

برای کسب اطلاعات این صفحه، فرمتی را انتخاب کنید. می‌توانید ویدیویی را تماشا، گزاره‌برگی را دانلود یا پادکستی را گوش کنید. همه گزینه‌ها اطلاعاتی یکسان ارائه می‌دهند.  

مرحله 5: سفر

قیل از فروش دارایی هایتان، ترک شغل یا ترک منزل، منتظر دریافت تأییدیه از طرف IOM باشید.

در مورد مقدمات سفر، راهنمایی های زیر را دریافت خواهید کرد:

  • دریافت اسناد سفر شامل مجوز خروج و در صورت امکان ویزای جابجایی و ورود
  • مقدمات قبل از ورود:

علاوه بر اطلاعات مرتبط با سفر که در جلسه بررسی مسائل فرهنگی ارائه شده است، اطلاعات بیشتری را درباره زمان های پرواز، قوانین هواپیمایی ها، ملزومات گمرکی دریافت خواهید کرد، همچنین در زمان ورود به ایالات متحده، کمک خاصی در زمینه جابجایی دریافت خواهید کرد.

جابجایی و کمک به سوار شدن به هواپیما در فرودگاه:

برای انجام امور مربوط به چک این (check-in) و همچنین امور گمرکی و مهاجرت در فرودگاه به شما کمک خواهد شد.

همراهی پزشکی

مسافرانی که در طول سفر به کمک های خاصی نیاز دارند، در صورت لزوم چنین کمک هایی را دریافت خواهند کرد.

کمک در جابجایی:

در مسیر رسیدن به پرواز و پروازهای ترانزیت، انجام رزروهای ضروری، صرف غذا و محل سکونت در صورت لزوم در طول سفر توسط IOM یا ارائه دهنده خدمات قراردادی IOM راهنمایی و کمک دریافت خواهید کرد.

کمک هنگام ورود:

در زمان ورود به ایالات متحده یکی از پرسنل IOM با شما ملاقات می کند و در انجام امور مربوط به ورود، از جمله انتقال به پروازهای ترانزیت (متصل) به شما کمک خواهد کرد. در مقصد نهایی در ایالات متحده، یکی از نمایندگان آژانس اسکان مجدد با شما ملاقات خواهد کرد.

USRAP_18
USRAP_20

سؤال های متداول

قبل از ورود، یک سفته امضا می کنید و متعهد می شوید که هزینه سفر هوایی برای همه کسانی که در پرونده تان هستند را پس خواهید داد. بعد از ورود به ایالات متحده، 42 ماه فرصت دارید تا این وام بدون بهره را پس بدهید. پرداخت مجدد وام به طور کلی شش ماه بعد از ورود شروع می شود. وام را باید به صورت ماهیانه که در سفته مربوط به وام عنوان شده است پرداخت کنید. مبالغ ماهیانه باید به آژانس اسکان مجدد که در سفته نام آن درج شده است ارسال شود. سپس آژانس اسکان مجدد این هزینه ها را به IOM (سازمان بین المللی مهاجرت) بازمی گرداند تا برای سایر افرادی که به دنبال اسکان مجدد هستند، کمک مالی شود. اگر وام سفر را سریع برگردانید، برنامه اعطای وام سفر ادامه خواهد یافت و به شما کمک می شود در ایالات متحده از اعتبار خوبی برخوردار شوید. اگر برای بازپرداخت وامتان مشکل دارید، باید با آژانس اسکان مجدد صحبت کنید و در برخی موارد خاص مبلغ بازپرداخت وام ممکن است کاهش یابد یا مدت زمان بازپرداخت بیشتر شود. مهم است که درباره سفته ای که امضا کرده اید در زمان ورود با آژانس اسکان صحبت کنید.

قبل از ورود، IOM نیز اطلاعاتی را درباره محدودیت های مربوط به تعداد چمدان و اقلامی که نمی توانید به ایالات متحده بیاورید در اختیارتان قرار خواهد داد. لطفاً توجه داشته باشید که قانون مربوط به میزان مجاز تعداد چمدان بسیار جدی است و در صورتی که از تعداد مجاز فراتر روید، IOM نمی تواند مبلغی به شما برگرداند یا به هر شکل مسئولیت بار اضافی را بر عهده بگیرد. اگر تعداد چمدان هایتان بیشتر از حد مجاز باشد، ممکن است لازم باشد اقلام شخصیتان را در فرودگاه دور بریزید تا از قانون مربوط به تعداد مجاز چمدان ها تبعیت کنید.

به طور کلی برای هر مسافری که بلیط داشته باشد، دو چمدان 23 کیلوگرمی یا 50 پوندی مجاز است (بجز نوزادان که برای آنها چمدانی در نظر گرفته نمی شود). بعضی مواقع در بعضی از خطوط هوایی، تعداد چمدان های مجاز تنها یک چمدان است. تعداد چمدان های دستی یا carry-on معمولاً یک چمدان برای هی مسافر است. چمدان های دستی سنتی یا carry-on و همچنین سایر اقلام مانند لپ تاپ، آلات موسیقی و دیگر اقلام مشابه، یک چمدان دستی در نظر گرفته می شوند.

IOM اطمینان حاصل می کند که شما اطلاعات دقیقی درباره بار مجاز برای سفرتان به ایالات متحده را قبل از ورود دریافت کنید.

Ready to test your knowledge?

Download the Settle In App

Get unlimited access to hundreds of lessons designed for all learners

Download the Settle In App

With short videos and interactive lessons, you can learn about a wide range of pre- and post-arrival resettlement topics like traveling to the U.S., housing, and looking for a job.