مرحله 6: ورود

بعد از ورود به مقصد نهایی در ایالات متحده، نماینده ای از آژانس اسکان مجدد در فرودگاه شما را ملاقات خواهد کرد. آژانس اسکان مجدد یک سازمان غیرانتفاعی است و توافق نامه کتبی با دولت ایالات متحده دارد تا به پناهندگانی که از طریق USRAP به ایالات متحده می آیند کمک ارائه کند. آژانس های اسکان مجدد ده ها سال است که به پناهندگان از سرتاسر جهان کمک می کنند تا در ایالات متحده اسکان مجدد داشته باشند.

USRAP_22

برای کسب اطلاعات این صفحه، فرمتی را انتخاب کنید. می‌توانید ویدیویی را تماشا، گزاره‌برگی را دانلود یا پادکستی را گوش کنید. همه گزینه‌ها اطلاعاتی یکسان ارائه می‌دهند.  

مرحله 6: ورود

در طول 30 تا 90 روز اول حضور در ایالات متحده، آژانس اسکان مجددتان مسئول کمک به شما در زمینه خدمات اولیه و اساسی مورد نیازتان است. پرسنل آژانس اسکان مجدد اطمینان حاصل می کنند که شما در ماه اول اقامت در ایالات متحده مسکن داشته باشید و مسکنی تمیز، با هزینه اندک و در محلی ایمن برایتان تهیه می کنند. شما از حقوق و مسئولیت های قانونی نسبت به کار کردن در ایالات متحده برخوردار هستید و آژانس اسکان مجدد در زمینه خدمات اشتغال با شما در ارتباط خواهد بود. اگر کودکی دارید که به مدرسه می رود، به مدارس عمومی رایگان برود.

به محض ورود به ایالات متحده، از حقوقی مانند سایر مردمی که در این کشور زندگی می کنند برخوردار خواهید بود، از جمله آزادی عقاید، آزادی مذهب، آزادی اجتماعات و آزادی حرکت.  به خاطر اظهار عقایدتان، انجام امور مذهبی یا ملاقات با گروهی از دوستانتان تحت تعقیب قرار نمی گیرید و زندانی نخواهید شد. بعد از سال اول باید وضعیت مهاجرتیتان را به مقیم دائمی و قانونی تغییر دهید و بعد از پنج سال می توانید برای شهروندی ایالات متحده اقدام کنید. بعد از شهروندی مجاز هستید در انتخابات محلی و ملی شرکت کنید.

USRAP_28
USRAP_27

سؤال های متداول

آژانس اسکان مجدد در زمینه تهیه مسکن، قرار ملاقات با پزشک، حمایت در زمینه جستجوی شغلی و سایر خدمات ضروری به مدت حداقل 30 تا 90 روز بعد از ورود به ایالات متحده به شما کمک ارائه خواهد کرد. همچنین آژانس اسکان مجدد در زمینه یافتن مبلمان اولیه، غذا، پوشاک فصلی لازم و سایر اقلام مراقبت شخصی به شما کمک خواهد کرد. شما از حق قانونی برای کار کردن برخوردار هستید و هرچه سریعتر می توانید خودکفا شده و استخدام شوید.

بله، آژانس اسکان مجدد در زمینه یافتن شغل در هر منطقه ای که ساکن شوید به شما کمک خواهد کرد. یافتن شغل در ایالات متحده بسیار مهم است و اولین شغل شما احتمالاً مانند شغل و حرفه ای نیست که در کشور محل سکونتتان داشته اید. ممکن است کاری در سطح اولیه یا غیرحرفه ای باشد و حتی ممکن است موقتی یا پاره وقت باشد. به دلیل اینکه هزینه های زندگی در ایالات متحده زیاد است، معمولاً لازم است که زن و مرد هر دو خارج از خانه کار کنند.

وسایل حمل و نقل عمومی در اکثر شهرهای ایالات متحده آمریکا موجود است. در پروسه اسکان مجدد ماشین در اختیارتان قرار نخواهد گرفت. بنابراین برای رفتن به اولین محل کارتان می توانید از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید.

هیچ کمپ پناهنده ای در ایالات متحده نیست، بنابراین در کمپ زندگی نخواهید کرد. مسکن در هر منطقه متفاوت است. به طور کلی آپارتمان هایی که به صورت جزئی مبلمان شده اند و اقلام اهدا شده توسط سایر اعضای انجمن های محلی در آنها قرار داده شده است در اختیارتان قرار می گیرد. این امر عادی است که در آپارتمان هایی که پناهندگان در آنها زندگی می کنند افرادی از ملیت های مختلف با فرهنگ ها و پس زمینه های مختلف یا مذاهب متفاوت حضور داشته باشند.

ورود به ایالات متحده به عنوان پناهنده به شما امکان می دهد به صورت دائمی در اینجا زندگی کنید و در نهایت برای شهروندی اقدام کنید. قبل از سفر به خارج از ایالات متحده باید با مشاور آژانس اسکان مجدد محلیتان تماس بگیرید. همه کسانی که دارای وضعیت پناهندگی هستند یا مقیم دائمی و قانونی هستند باید قبل از خروج از ایالات متحده، اسناد مربوط به سفر پناهندگان را دریافت کنند. این سند مانند پاسپورت است و برای ورود مجدد به ایالات متحده به آن نیاز خواهید داشت. تصمیم به اسکان مجدد در ایالات متحده سبب نمی شود نتوانید به کشور خودتان برگردید، اما قبل از دریافت شهروندی این کار ممکن است بر وضعیت شما در ایالات متحده تأثیر بگذارد.

دستورالعمل های مربوط به اقدام برای سند سفر را می توانید در اینجا مشاهده کنید:

http://www.uscis.gov/sites/default/files/files/form/i-131instr.pdf

اعضای خانواده تان که واجد شرایط هستند و ممکن است در پرونده تان باشند و با شما به ایالات متحده آمده اند، از جمله همسر و فرزندان مجردتان که کمتر از 21 سال سن دارند. اگر همسر یا فرزند مجردتان که کمتر از 21 سال سن دارد در پرونده تان نباشد، ممکن است در صورت واجد شرایط بودن برای اسکان مجدد بعد از شما به ایالات متحده بیاید.  همچنین ممکن است روش هایی برای حضور والدینتان از طریق اسکان مجدد و در قالب پناهنده وجود داشته باشد که این امر به وضعیت مهاجرتی شما (پناهندگی، مقیم دائمی و قانونی یا شهروند ایالات متحده) بستگی دارد. همچنین ممکن است شرایط لازم را برای درخواست از سایر اقوامتان برای مهاجرت به ایالات متحده داشته باشید. آژانس اسکان می تواند بعد از اسکان مجدد شما کمک کند تا اعضای خانواده تان دوباره در کنار یکدیگر جمع شوید. سایر اطلاعات مربوط به کسانی که می توانید برای ورود آنها به آمریکا برایشان درخواست ارائه کنید در این سایت موجود است: http://www.uscis.gov.

Ready to test your knowledge?

Download the Settle In App

Get unlimited access to hundreds of lessons designed for all learners

Download the Settle In App

With short videos and interactive lessons, you can learn about a wide range of pre- and post-arrival resettlement topics like traveling to the U.S., housing, and looking for a job.