آموزش

امکان تحصیل در ایالات متحده بدون در نظر گرفتن توانایی، جنسیت، سن، نژاد، مذهب، تمایلات مذهبی یا طبقه اجتماعی برای همه افراد امکان پذیر است. مدارس عمومی رایگان هستند و قوانین و مقررات خاصی در مورد حضور در مدارس عمومی وجود دارد. رفتن به مدرسه برای کودکانی که در سن خاصی هستند الزامی است که این امر از کودکی آنها شروع می شود و تا سال های نوجوانی ادامه دارد. سنین خاصی برای تحصیل الزامی در هر ایالت تعیین شده است. مدارس از والدین انتظار دارند در تحصیل فرزندانشان نقش داشته باشند، مطمئن شوند که آنها به مدرسه می آیند و به روش های مختلف به آنها کمک کنند.

برای کسب اطلاعات این صفحه، فرمتی را انتخاب کنید. می‌توانید ویدیویی را تماشا، گزاره‌برگی را دانلود یا پادکستی را گوش کنید. همه گزینه‌ها اطلاعاتی یکسان ارائه می‌دهند.    

مدارس عمومی در سرتاسر کشور به صورت رایگان در دسترس افراد است. بر اساس قانون، در مدارس عمومی هیچ وابستگی مذهبی پذیرفته نیست. مدارس خصوصی نیز در اکثر مناطق موجود است و بعضی از آنها وابستگی مذهبی خاصی دارند. در مدارس خصوصی هزینه ثبت نام دریافت می شود که این مبلغ ممکن است خیلی گران باشد.

CORE_Education Levels_v3
20210211_JMcBride_Boise_02

بزرگسالان

آمریکایی ها معتقدند که هیچکس هرگز خیلی پیر یا جوان نیست که نتواند چیز جدیدی را یاد بگیرد. فرصت های تحصیلی زیادی برای بزرگسالان و جوانان وجود دارد اما پناهندگان باید در مورد کار کردن همزمان با تحصیل مسائلی مشکلاتی را در نظر داشته باشند. تحصیل سبب می شود فرصت های شغلی بهتری در آینده داشته باشید، اما پناهندگان لازم است فوراً بعد از ورود به آمریکا کار کنند تا بتوانند خودشان و خانواده شان را حمایت کنند. تحصیلات برای بزرگسالان در ایالات متحده ممکن است گران قیمت باشد. برای بسیاری از پناهندگان بهترین گزینه این است که به صورت نیمه وقت کار کنند و در مدارس نیمه وقت نیز تحصیل کنند.

در اکثر مکان ها انواع مختلفی از

فرصت های تحصیلی برای بزرگسالان موجود است از جمله:

کلاس های آموزش زبان انگلیسی و ادبیات انگلیسی

دوره های آموزشی در مکان های مختلف مثلاً از طریق فن آوری های

کامپیوتری، دوره های آموزش زبان های خارجی و مهارت های منشی گری

کلاس های دیپلم تحصیلات عمومی (GED)

برای بزرگسالانی که دیپلم

مدرسه ندارند

مدارس فنی و حرفه ای

کالج های انجمن (معمولاً برنامه های 2 ساله)

کالج یا دانشگاه (معمولاً برنامه های 4 ساله)

مدارس معمولاً گواهی های پیشرفته ای را در زمینه های مختلفی ارائه می کنند.

اکثر این کلاس ها، مدارس و کالج ها تفاوت های زیادی با هم دارند. در اکثر مدارس و کالج ها کمک مالی به دانش آموزان نیازمند ارائه می شود.

تطبیق فرهنگی

در مدارس ایالات متحده به طور کلی محیط های کلاس با حضور فعالانه دانش آموزان همراه است که با روش تدریس (تدریس یک نفره و تکرار از طرف سایرین) در بسیاری از کشورهای دیگر متفاوت است. همچنین ارزش بسیاری برای تفکر اولیه افراد و تلاش های جداگانه آنها قائل هستند. کارهای گروهی بسیار مهم هستند اما دانش آموزان بسیار به موفقیت های شخصی خودشان وابسته هستند.

روش های مختلفی وجود دارد که والدین می توانند حتی با داشتن سطح محدودی از انگلیسی، به فرزندانشان کمک کنند و از آنها حمایت کنند. در اینجا چند روش وجود دارد که والدین پناهنده می توانند در تحصیل فرزندشان نقش داشته باشند:

بررسی کنید آیا در مدارس تورها یا دوره های معرفی تابستانه قبل از شروع مدرسه وجود دارد.

از فرزندتان بخواهید درباره آنچه که در همان روز در مدرسه آموخته است صحبت کند.

از فرزندتان بپرسید چه تکلیفی دارد یا کتابچه های تکلیف و پوشه های تکلیف مدرسه شان را بررسی کنید.

در صورت وجود کلاس های ESL در مدرسه کودکتان در این کلاس ها شرکت کنید.

در کنفرانس هایی با حضور والدین-معلم شرکت کنید.

فعالیت های فوق برنامه انجام دهید، مانند حضور در تیم های ورزش مدرسه یا کلوب هنر.

حضور داوطلبانه در کلاس فرزندتان.

همراه کودکتان تا رسیدن به سرویس مدرسه یا رسیدن به مدرسه به صورت پیاده او را همراهی کنید.

در انجام تکالیف به کودکتان کمک کنید.

CORE_Education Levels_v4

کودکان و جوانان

مدارس عمومی در سرتاسر کشور به صورت رایگان در دسترس افراد است. بر اساس قانون، در مدارس عمومی هیچ وابستگی مذهبی پذیرفته نیست. مدارس خصوصی نیز در اکثر مناطق موجود است و بعضی از آنها وابستگی مذهبی خاصی دارند. در مدارس خصوصی هزینه ثبت نام دریافت می شود که این مبلغ ممکن است خیلی گران باشد.

چهار سطح تحصیل برای کودکان در ایالات متحده موجود است. کودکانی که در یک کلاس هستند ممکن است سنین مختلفی داشته باشند، هرچند که اکثر کودکان معمولاً 1 تا 2 سال با یکدیگر اختلاف دارند. در مدارس عمومی دخترها و پسرها هردو با هم سر کلاس ها حاضر می شوند.

دانش آموزانی که مدرک دیپلم دبیرستان و سوابق تحصیلی خوبی دارند معمولاً می توانند تحصیل خود را در یکی از کالج ها یا دانشگاه ها ادامه دهند، اما تحصیلات عالی رایگان نیست. آموزش های فنی و حرفه ای در دوره های بالاتر از دبیرستان نیز موجود است و در مقایسه با کالج و دانشگاه ارزان تر است.

مدارس عمومی

چهار سطح تحصیل

پیش دبستانی. این سطح برای کودکان 3 تا 5 سال است. بر اساس قانون معمولاً این سطح رایگان نیست.

دوره دبستان. این سطح با کودکستان (5 سالگی) شروع می شود و تا کلاس پنجم یا ششم (12 سالگی) ادامه دارد.

متوسطه یا دبیرستان. این سطح معمولاً شامل کلاس های ششم و هفتم تا هشتم و نهم است و کودکان 12 تا 14 ساله را پوشش می دهد.

دبیرستان. این سطح معمولاً شامل کلاس های نهم و دهم تا دوازدهم است و کودکان 14 تا 18 ساله را پوشش می دهد. دانش آموزانی که شرایط لازم برای حضور در مدرسه را دارند در این مرحله دیپلم دبیرستان دریافت خواهند کرد.

Yassin and Annalena in their classroom. Yassin is playing an educational game on the tablet computer. Annalena is one of the teachers. They are both from the green group and participants in “Huckepack”. The aim of “Huckepack” (translated as “piggyback”) is to actively support newly immigrated children socially, emotionally and linguistically with the transition to secondary school through a summer vacation program, based on IRC's educational “Healing Classrooms” concept. Bockmühle comprehensive school, Essen, Germany.

موضوعات مرتبط

No Records Found

آماده‌اید که دانش خود را محک بزنید؟

در هر زمان هر مکان بیاموزید

برنامه Settle In همراه مفیدی است که به شما در مسیر اسکان مجددتان در ایالات متحده کمک می‌کند. با تست‌ها و درس‌های سرگرم‌کننده، درباره زندگی در ایالات متحده اطلاعات کسب کنید و مهارت‌هایتان را تقویت نمایید.

راه‌های بیشتر برای یادگیری

با درس‌ها و ویدیوهای تعاملی، همیشه چیز جدیدی برای کشف وجود دارد. با Settle In، یادگیری درباره اسکان مجدد در ایالات متحده سرگرم‌کننده است. با سرعت خودتان یاد بگیرید – ما برای راهنمایی شما آماده‌ایم.