آژانس اسکان مجدد

آژانس اسکان مجدد یک سازمان غیرانتفاعی است که به صورت عمومی-خصوصی با دولت ایالات متحده همکاری دارد تا به پناهندگانی که از طریق برنامه “پذیرش پناهندگان در ایالات متحده” به ایالات متحده می آیند کمک ارائه کند. نه آژانس اسکان مجدد در ایالات متحده وجود دارد که در سطح ملی فعال هستند. این آژانس های اسکان مجدد، دفاتر محلی در شهرهای محل زندگی پناهندگان دارند، اما ممکن است این دفاتر محلی با نام های متفاوتی فعالیت داشته باشند.

برای کسب اطلاعات این صفحه، فرمتی را انتخاب کنید. می‌توانید ویدیویی را تماشا، گزاره‌برگی را دانلود یا پادکستی را گوش کنید. همه گزینه‌ها اطلاعاتی یکسان ارائه می‌دهند.  

بعضی از آژانس های اسکان مجدد وابستگی مذهبی دارند، اما اجازه نمی دهند بر اساس نژاد، ملیت، مذهب یا جنسیت پناهنده یا به خاطر ناتوانی فیزیکی یا ذهنی مورد تبعیض واقع شوند.

آژانس های اسکان مجدد ده ها سال است که به پناهندگان از سرتاسر جهان کمک می کنند تا در ایالات متحده اسکان مجدد داشته باشند. آنها در طول ماه های اول در ایالات متحده، کمک های مهمی را به پناهندگان و خانواده آنها ارائه می کنند.

20190405_AOberstadt_Phoenix_03
20191102_AOberstadt_Boise_106

نقش آژانس اسکان مجدد

دولت ایالات متحده، دستورالعمل هایی را وضع می کند و برای تأمین خدمات اولیه به پناهندگان، منابع مالی را تأمین می کنند، اما آژانس های اسکان مجدد و سایر سازمان ها خدمات دیگری را نیز ارائه کنند. آژانس اسکان مجدد شما را به سایر خدماتی که ممکن است برای شروع زندگی به آنها نیاز داشته باشید مرتبط می کند. خدمات و کمک های ارائه شده محدود هستند اما پناهندگان مختلف ممکن است خدمات متفاوتی را دریافت کنند زیرا عوامل متعددی مانند تعداد اعضای خانواده، سن اعضای خانواده، محل اسکان مجدد و درآمد افراد متفاوت باشد.

30 روز اول

خدمات اولیه برای کمک به پناهندگان و شروع زندگی جدیدشان در ایالات متحده است. آژانس های اسکان مجدد به شما کمک می کند به خدمات اولیه دسترسی داشته باشید و هزینه زندگی را در 30 روز اول در ایالات متحده تأمین کنید. بعضی از آژانس ها مستقیماً مبلغ هزینه هایتان را پرداخت خواهند کرد. سایر آژانس ها ممکن است مقداری از این مبلغ را به شما بدهند و به شما یاد دهند که چطور و از کجا می توانید خودتان شخصاً بعضی از هزینه ها را پرداخت کنید..

تا 90 روز

اگر خدمات اسکان مجددی که نیاز دارید در همان 30 روز اول ارائه نشود، دوره 30 روزه می تواند بعد از ورود تا 90 روز تمدید شود. باید هرچه سریعتر شغلی پیدا کنید. آژانس اسکان مجدد ملزم به یافتن شغل برای شما نیست. آژانس اسکان همچنین ملزم به ارائه تلفن، تلویزیون، ماشین یا کامپیوتر یا پرداخت وام سفر و سایر قبض های شما نیست. برای خرید این اقلام و تأمین هزینه هایتان باید شخصاً کار کنید.

جابجایی به مکانی دیگر

دلایل خوب و زیادی وجود دارند که حداقل شش ماه تا یک سال در انجمن اسکان مجددتان حضور داشته باشید. اگر می خواهید به محله دیگری بروید، خودتان مسئول جابجایی و یافتن خدمات پشتیبانی مورد نیاز در محل جدید خواهید بود. بهتر است درباره جابجایی و نظراتی که دارید قبل از نقل مکان کردن با آژانس اسکان مجدد صحبت کنید. باید در مدت زمان ده روز بعد از جابجایی، آدرس جدیدتان را به دولت ایالات متحده اعلام کنید.

خدمات لازم

این خدمات به مواردی گفته می شود که همه آژانس های اسکان مجدد باید آنها را ارائه کنند یا اطمینان حاصل کنند که فردی چنین خدمات را در طول 30 روز اول حضور در ایالات متحده در اختیار همه پناهندگان قرار خواهد داد:

 • بازدید از پناهندگان در فرودگاه و ارائه خدمات حمل و نقل و جابجایی تا رسیدن به خانه.
 • تهیه پوشاک فصلی لازم. پوشاک الزاماً نو نیستند اما تمیز و در شرایط خوبی هستند.
 • تهیه مسکنی تمیز، ایمن و مناسب.
 • به همه بزرگسالان خانواده مقدار کمی پول داده می شود تا برای مصارف شخصی خود از آن استفاده کنند.
 • تهیه مبلمان اولیه و وسایل خانه. این وسایل الزاماً نو نیستند اما تمیز و در شرایط خوبی هستند.
 • تهیه غذا یا کوپن غذا با توجه به تعداد اعضای خانواده تا زمانی که کوپن های غذایی را دریافت کرده یا خانواده بتواند شخصاً غذای خود را تهیه کند.
 • کمک برای دریافت کمک نقدی و کمک پزشکی.
 • کمک به دریافت کارت تأمین اجتماعی.
 • کمک در زمینه ثبت نام در کلاس های زبان انگلیسی در صورتی که شرایط مناسب باشد.
 • ایجاد وسیله حمل و نقل برای رفتن به محل مصاحبه و آموزش شغلی.
 • کمک به ثبت نام در خدمات اشتغال در صورتی که شرایط مناسب باشد.
 • کمک به انجام بررسی های پزشکی و دریافت خدمات سلامت مورد نیاز.
 • کمک به ثبت نام برای خدمت در ارتش (سربازی) برای مردان 18 تا 25 ساله.
 • کمک به ثبت نام کودکان در مدرسه.
 • ارائه آدرس های مرتبط با محل مورد نظر و زندگی در ایالات متحده.
 • ارائه خدمات حمل و نقل و ترجمه در صورت لزوم برای همه خدمات مربوطه.
Iranian refugees Saltanat and Sirvan Moradi sit and sign paperwork in their host family's apartment in Kent, WA while being briefed by IRC caseworkers Qais Nayab and Sarah

آماده‌اید که دانش خود را محک بزنید؟

در هر زمان هر مکان بیاموزید

برنامه Settle In همراه مفیدی است که به شما در مسیر اسکان مجددتان در ایالات متحده کمک می‌کند. با تست‌ها و درس‌های سرگرم‌کننده، درباره زندگی در ایالات متحده اطلاعات کسب کنید و مهارت‌هایتان را تقویت نمایید.

راه‌های بیشتر برای یادگیری

با درس‌ها و ویدیوهای تعاملی، همیشه چیز جدیدی برای کشف وجود دارد. با Settle In، یادگیری درباره اسکان مجدد در ایالات متحده سرگرم‌کننده است. با سرعت خودتان یاد بگیرید – ما برای راهنمایی شما آماده‌ایم.