اشتغال

اشتغال در ایالات متحده بسیار مهم است. یافتن شغل، به دست آوردن شغل و حفظ آن برای آینده خانواده شما و تأمین مالی بسیار مهم است. اشتغال سریعترین روش برای رسیدن به خودکفایی است و برای موفقیت شما لازم است. آژانس اسکان مجدد به شما کمک می کند با سرویس های اشتغال ارتباط برقرار کنید اما در نهایت خودتان نقش اصلی را در یافتن و حفظ شغلتان ایفا می کنید. باید آمادگی داشته باشید فعالانه و به محض ورود به ایالات متحده به دنبال شغل بگردید.

برای کسب اطلاعات این صفحه، فرمتی را انتخاب کنید. می‌توانید ویدیویی را تماشا، گزاره‌برگی را دانلود یا پادکستی را گوش کنید. همه گزینه‌ها اطلاعاتی یکسان ارائه می‌دهند.    

یافتن شغل

همه افراد بزرگسال، زن و مرد و کسانی که بین 18 و 64 سال سن دارند و می توانند کار کنند باید اولویت اصلی خود را روی یافتن شغل مناسب بگذارند. داشتن شغل به شما کمک می کند از خودتان و خانواده تان حمایت کنید. کمک های دولتی از نظر زمان و مبلغ در حد محدودی است، بنابراین مهم است که هرچه سریعتر بعد از ورود به ایالات متحده شغل پیدا کنید.

اشتغال از طرف دولت یا آژانس اسکان مجدد تضمین نمی شود. یافتن شغل ممکن است چند هفته یا چند ماه طول بکشد و ممکن است چندین مصاحبه شغلی داشته باشید. باید با متخصص اشتغالتان همکاری کنید تا کار پیدا کنید و با نکات معمول در مصاحبه ها آشنا شوید.

باید سعی کنید اولین شغلی را که پیشنهاد می شود بپذیرید حتی اگر شغل پردرآمدی نباشد یا در زمینه کاری شما نباشد، در نتیجه می توانید سابقه کاری کسب کنید و از خانواده تان حمایت کنید. اگر شغلی را که به شما پیشنهاد می شود نپذیرید، ممکن است کمک های دولتی را از دست بدهید. معمولاً تعداد زیادی از افراد برای یک شغل واحد درخواست می دهند بنابراین مهم است که کارهای سطح مبتدی را در زمینه کاری جدید بپذیرید. برای اینکه سابقه کاری خوبی داشته باشید، باید حداقل 6 ماه یک کار ثابت را انجام دهید.

20110821_MDodge_Seyoum2_Martha DodgeIRC

فرهنگ کار در ایالات متحده

ایالات متحده برای افراد سخت کوش، سرزمین فرصت هاست. برای اینکه کار بهتری پیدا کنید و درآمد بالاتری داشته باشید، لازم است به زبان انگلیسی صحبت کنید، بنویسید و بخوانید و ممکن است لازم باشد مهارت های جدیدی کسب کنید. اگر در کشور خودتان در زمینه خاصی فعالیت داشته اید، ممکن است لازم باشد قبل از اینکه بتوانید در زمینه خاصی در ایالات متحده کار کنید، در کلاس های مختلفی شرکت کنید تا گواهی های لازم را کسب کنید.

زنان و مردان هر دو در ایالات متحده کار می کنند. زنان نیمی از نیروی کار را تشکیل می دهند، کارهای مشابه مردان را در همه سطوح انجام می دهند و معمولاً ناظر بر امور کارگران مرد نیز هستند.

در ایالات متحده کودکان تقریباً از 14 سالگی و بالاتر می توانند به صورت نیمه وقت کار کنند اما تعداد ساعت هایی که می توانند کار کنند و انواع کارهایی که می توانند انجام دهند محدود است. بسیاری از افراد جوان در ایالات متحده بعد از مدرسه، در روزهای آخر هفته و در طول تعطیلات به صورت نیمه وقت کار می کنند. در ایالات متحده قوانینی برای محافظت از کارگران جوان وجود دارد.

20191101_AOberstadt_Boise_23

حقوق و مسئولیت های اشتغال

کارکنان در ایالات متحده حقوق و مسئولیت هایی در محل کار دارند. شما از این حق برخوردار هستید که برای کاری که انجام می دهید حقوق دریافت کنید و قوانین اشتغال نیز از کارکنان در برابر محیط های کاری غیرایمن محافظت می کنند. در ایالات متحده مهم است که مالیات پرداخت کنید.

کارفرما به دلیل وضعیت پناهندگی نمی تواند در مورد شما تبعیض قائل شود و نمی تواند به دلیل سن، ناتوانی، وضعیت تأهل، قومیت یا ملیت، نژاد، مذهب، جنسیت یا تمایلات جنسی از استخدام شما جلوگیری کرده یا مانع از ارتقای شغلی شما شود. اما بعضی از شغل ها به خصوص شغل های دولتی فقط برای شهروندان ایالات متحده است.

کارکنان از این حق برخوردار هستند تا در محیطی به دور از تبعیض و اذیت و آزار کار کنند. آزار جنسی به هرگونه رفتار جنسی گفته می شود که سبب شود فرد مورد نظر احساس ناراحتی و ترس کند و نتواند محیط کاری را تحمل کند.

The Timsina family, resettled in New York after years living in a refugee camp in Nepal:  Uma at her job at a gourmet market.  Uma enjoys serving customers. ‚??I have the chance to know a little about American culture,‚?ù she says. Her store is filled with employees from other countries. One of her managers is from Afghanistan, and the two immediately connected having shared similar journey‚??s as immigrants.
CORE_Working Together

سؤال های متداول

آژانس اسکان در محلی که اسکان مجدد پیدا کرده اید شما را با سرویس های اشتغال مرتبط می کند، اما خودتان نقش اصلی را در یافتن و حفظ شغلتان ایفا می کنید. یافتن شغل در ایالات متحده بسیار مهم است و اولین شغل شما احتمالاً مانند شغل و حرفه ای نیست که در کشور محل سکونتتان داشته اید. ممکن است کاری در سطح اولیه یا غیرحرفه ای باشد و حتی ممکن است موقتی یا پاره وقت باشد. به دلیل اینکه هزینه های زندگی در ایالات متحده زیاد است، معمولاً لازم است که زن و مرد هر دو خارج از خانه کار کنند.

وسایل حمل و نقل عمومی در اکثر شهرهای ایالات متحده آمریکا موجود است. در پروسه اسکان مجدد ماشین در اختیارتان قرار نخواهد گرفت. بنابراین برای رفتن به اولین محل کارتان ممکن است لازم باشد از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید.

آماده‌اید که دانش خود را محک بزنید؟

در هر زمان هر مکان بیاموزید

برنامه Settle In همراه مفیدی است که به شما در مسیر اسکان مجددتان در ایالات متحده کمک می‌کند. با تست‌ها و درس‌های سرگرم‌کننده، درباره زندگی در ایالات متحده اطلاعات کسب کنید و مهارت‌هایتان را تقویت نمایید.

راه‌های بیشتر برای یادگیری

با درس‌ها و ویدیوهای تعاملی، همیشه چیز جدیدی برای کشف وجود دارد. با Settle In، یادگیری درباره اسکان مجدد در ایالات متحده سرگرم‌کننده است. با سرعت خودتان یاد بگیرید – ما برای راهنمایی شما آماده‌ایم.