Language:

تطبیق فرهنگی

بررسی مسائل فرهنگی به پروسه ای گفته می شود که در مدت زمان طولانی اجرا خواهد شد. این روند برای افراد مختلف با یکدیگر متفاوت است اما مراحل خاصی وجود دارد که اکثر افراد در حین تطبیق با فرهنگ جدید آنها را پشت سر می گذارند.
22_2018.07.04_Charlottesville_AOberstadt_Grandpa1

تطبیق فرهنگی

مانند همه کسانی که خانه خود را ترک کرده اند و در کشوری بیگانه اسکان مجدد یافته اند، شما نیز ممکن است هنگام ورود به کشور جدید احساس نگرانی و ترس داشته باشید. این احساسات طبیعی هستند و معمولاً با گذر زمان از بین می روند. برای تطبیق کامل با زندگی در کشور جدید به 2 تا 5 سال زمان نیاز دارید. اگر در کنار دیگران کار کنید و آنها به شما کمک کنند راحت تر می توانید با محیط جدید کنار بیایید. صبور باشید، با فکر باز به پیش بروید و روش های سلامت را برای غلبه بر استرس و شوک فرهنگی به کار گیرید تا بتوانید این مراحل را به سادگی پشت سر بگذارید. یافتن شغل و یادگیری زبان انگلیسی نیز می تواند به شما کمک کند خودتان را با محیط جدید وفق دهید. آموختن زندگی در یک فرهنگ جدید کار ساده ای نیست اما می تواند تجربه خوبی باشد زیرا شما کارها و مهارت های جدیدی را یاد خواهید گرفت.
CORE_Cultural Adjustment
20191102_AOberstadt_Boise_102

منحنی U در تطبیق با فرهنگ جدید

چهار مرحله در تطبیق با فرهنگ جدید وجود دارد که ممکن است در پروسه سازگاری با فرهنگ جدید آنها را تجربه کرده باشید: ماه عسل، شوک فرهنگی، تطبیق و رسیدن به مهارت. مرحله ماه عسل احساس شادی و هیجان دارید، همه چیز جدید، هیجان انگیز و خوب است. این حالت معمولاً در مدت کوتاهی بعد از ورود به مکان جدید به شما دست می دهد. مرحله شوک فرهنگی احساس نگرانی و سردرگمی دارید زیرا شما یک تازه وارد هستید و سعی می کنید در محیطی عمل کنید که برایتان ناآشنا و غریبه است. مرحله تطبیق احساساتتان به مرحله ثبات رسیده اند و از شوک فرهنگی خارج شده اید، احساس راحتی بیشتری دارید و در انجمن جدید احساس امنیت می کنید. مرحله رسیدن به مهارت نسبت به زندگی و فرهنگ جدیدتان احساس راحتی می کنید هرچند که هنوز هم بعضی مواقع تفاوت هایی را احساس می کنید. روش های کنار آمدن با شوک فرهنگی ممکن است شامل نزدیک شدن به دوستان، انجام ورزش های مختلف یا تماس با منابع مذهبی یا احساسی باشد. اگر عضوی از خانواده تان نمی تواند با استرس و نگرانی زندگی جدید در ایالات متحده کنار بیاید، فوراً به او کمک کنید. برای حضور در انجمن و محل اطرافتان در رویدادهای فرهنگی شرکت کنید یا داوطلبانه کارهایی را انجام دهید تا بتوانید به راحتی با زندگی در ایالات متحده خودتان را تطبیق دهید. حضور در جامعه روشی است که به شما کمک می کند اعضای سایر گروه های مذهبی و ملی را ببینید، با آمریکایی ها دیدار کنید و زبان انگلیسی را تمرین کنید. پرسنل مرکز اسکان مجدد به شما کمک می کنند تا درباره جامعه جدیدتان اطلاعاتی کسب کنید. خودتان نیز به شناسایی محیط اطرافتان بپردازید.
20201023_AOberstadt_NYC_46
الگوهای خانواده اسکان مجدد ممکن است با تغییر نقش فعلی خانواده، بر الگوهای خانواده تأثیر بگذارد. تغییر در نقش خانواده یکی از پراسترس ترین بخش های اسکان مجدد برای پناهندگان است. اما روش های ایمنی برای کنار آمدن با این مرحله از تغییر نقش وجود دارد. آزادانه و صادقانه با اعضای خانواده ارتباط برقرار کنید تا همه افراد به خوبی بدانند احساس سایر اعضای خانواده چیست و شرایط چگونه است. والدین پناهنده ممکن است مشکلاتی داشته باشند زیرا فرزندانشان سریعتر و به گونه ای متفاوت با فرهنگ جدید کنار می آیند. والدین ممکن است بعضی از رفتارهای فرزندانشان را دوست نداشته باشند و از آنها بخواهند به دلخواه والدین رفتار کنند یا صحبت کنند. بعضی از رفتارهای والدین نیز ممکن است در ایالات متحده غیرقانونی و غیرقابل قبول باشد. اگر درباره خانواده تان نگران هستید یا با فرزندانتان مشکلی دارید، با یکی از اعضای آژانس اسکان مجدد در این رابطه صحبت کنید. آنها ممکن است بتوانند به شما کمک کنند یا شما را به خدمات خانواده یا سایر برنامه هایی مرتبط کنند که در انجمنتان وجود دارد. ارزش های آمریکایی و هنجارهای فرهنگی ایالات متحده یک جامعه گوناگون است که از چندین نژاد، ملیت و قومیت، دیدگاه مذهبی و سایر اصول و اعتقادات مختلف تشکیل شده است و در عین حال هنجارهای فرنگی و انتظاراتی وجود دارد که به صورت یکسان در سرتاسر ایالات متحده به چشم می خورد. صبوری و حفظ احترام سایر افراد بدون در نظر گرفتن اعتقادات و گذشته آنها یکی از ارزش های مهم برای اکثر آمریکایی هاست. باید نسبت به کسانی که با شما متفاوت هستند صبور باشید و با احترام برخورد کنید و همین صبر و احترام را نیز از دیگران انتظار داشته باشید. بعضی از کارهای سنتی که شما انجام می دهید ممکن است با فعالیت های بسیاری از آمریکایی ها متفاوت باشد. بعضی از فعالیت ها ممکن است غیرقابل قبول یا حتی غیرقانونی باشند. هرچند که آمریکایی ها نسبت به سایر فرهنگ ها و اقدامات آنها با فکر باز عمل می کنند، اما بعضی از ارزش ها، اعتقادات و فعالیت های اصلی وجود دارد که انتظار دارند افراد ساکن در ایالات متحده آنها را در نظر داشته باشند:
  • فلسفه خودکفایی و حمایت شخصی از باورهای اصلی در فرهنگ آمریکایی است و در زمینه تطبیق با فرهنگ جدید باید از آن تبعیت کنید.
  • آمریکایی ها به برابری جنسی باور دارند و به استقلال زن و مرد احترام می گذارند.
  • باید سر وقت در قرار ملاقات های رسمی یا شخصی حاضر شوید. دیر کردن به معنای بی احترامی است و بعضی مواقع دیر کردن می تواند عواقب جدی را به همراه داشته باشد. اگر دیر به سر کارتان بروید ممکن است کارتان را از دست بدهید، اگر دیر به دیدار مددکار اجتماعی پرونده تان بروید، پزشک یا دیگر ارائه دهندگان خدمات بروید ممکن است آن وقت ملاقات را از دست بدهید.

Ready to test your knowledge?

Download the Settle In App

Get unlimited access to hundreds of lessons designed for all learners

Test your Knowledge

With short videos and interactive lessons, you can learn about a wide range of pre- and post-arrival resettlement topics like traveling to the U.S., housing, and looking for a job.
SettleIn Logo
Learn on the go
محتوای این وبسایت توسط سازمان تبادل منابع فرهنگی (CORE) ارائه شده است که دامنه ای عمومی است و ممکن است بازنشر شود. محتوای این وبسایت با توجه به یک توافق نامه و با کمک مالی “سازمان جمعیت پناهندگان و مهاجرین” و “وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا” تهیه شده است اما لزوماً نشان دهنده سیاست آژانس نیست و نباید نوعی تأییدیه از طرف دولت فدرال تلقی شود.