تطبیق فرهنگی

بررسی مسائل فرهنگی به پروسه ای گفته می شود که در مدت زمان طولانی اجرا خواهد شد. این روند برای افراد مختلف با یکدیگر متفاوت است اما مراحل خاصی وجود دارد که اکثر افراد در حین تطبیق با فرهنگ جدید آنها را پشت سر می گذارند.

برای کسب اطلاعات این صفحه، فرمتی را انتخاب کنید. می‌توانید ویدیویی را تماشا، گزاره‌برگی را دانلود یا پادکستی را گوش کنید. همه گزینه‌ها اطلاعاتی یکسان ارائه می‌دهند. 

یافتن شغل

وقتی به ایالات متحده نقل مکان می‌کنید، ممکن است احساس هیجان و اضطراب داشته باشید. همان‌طور که در زندگی جدیدتان در ایالات متحده جا می‌افتید، مراحل مختلفی از انطباق را حس خواهید کرد.

انطباق فرهنگی چهار مرحله دارد. مدت و شدت هر مرحله متفاوت است. ممکن است یک مرحله را بیش از یک بار تجربه کنید یا مرحله‌ای را تجربه نکنید.

 

مرحله ماه‌عسل: نسبت به زندگی‌تان در ایالات متحده احساس هیجان و شادی دارید.

مرحله شوک فرهنگی: با پیش رفتن در جامعه‌ای جدید و متفاوت، احساس نگرانی و آشفتگی می‌کنید.

مرحله انطباق: احساس ثبات بیشتری در جامعه‌تان دارید. احساس راحتی بیشتری در انجام فعالیت‌های روزمره دارید.

مرحله تسلط: احساس راحتی بیشتری با فرهنگ و زندگی جدیدتان دارید. ممکن است همچنان دوره‌های سختی داشته باشید، اما حس تعلق دارید.

Dari Cultural Adjustment

استفاده از این نکات در مسیر انطباق خود با زندگی جدیدتان در ایالات متحده، می‌تواند به شما کمک کند که بر استرس و شوک فرهنگی غلبه کنید.

  • انگلیسی یاد بگیرید تا بتوانید کار پیدا کنید، با افراد جدید آشنا شوید و دوست پیدا کنید.
  • با رفتن به رویدادهای اجتماعی، انجام ورزش یا کارهای داوطلبانه، با دیگران ارتباط برقرار کنید.
  • سنت‌های فرهنگی خود را اجرا کنید و با دیگران به اشتراک بگذارید. برای مثال، پخت غذاهایی از فرهنگ خودتان، انجام مناسک مذهبی‌تان یا پخش موسیقی کشورتان.
  •     در نظر داشته باشید که مناسبات خانوادگی ممکن است تغییر کنند. برای مثال، فرزندان ممکن است زودتر با شرایط جدید تطبیق پیدا کنند. صبور باشید و با صراحت و صداقت با اعضای خانواده‌تان ارتباط برقرار کنید.
  •    برخی هنجارهای اجتماعی امریکا را یاد بگیرید. برای مثال، آیا می‌دانستید که بیشتر مردم امریکا معتقدند که برقراری تماس چشمی هنگام مصاحبه شغلی نشانه احترام است؟
  •    با رواداری و احترام رفتار کنید. در ایالات متحده، نژادها، عقاید مذهبی، فرهنگ‌ها و گرایش‌های جنسی مختلفی وجود دارد. مهم است که به دیگران احترام بگذارید، حتی اگر با شما فرق دارند.

مهم است به یاد داشته باشید که انطباق فرهنگی یک فرایند است. وفق دادن خود با جامعه جدیدتان زمان می‌برد. اگر نیاز به کمک بیشتری دارید، از آژانس اسکان مجدد خود درخواست کنید.

self sufficiency and self-advocacy (2)
honeymoon stage (2)

آماده‌اید که دانش خود را محک بزنید؟

در هر زمان هر مکان بیاموزید

برنامه Settle In همراه مفیدی است که به شما در مسیر اسکان مجددتان در ایالات متحده کمک میکند. با تستها و درسهای سرگرمکننده، درباره زندگی در ایالات متحده اطلاعات کسب کنید و مهارتهایتان را تقویت نمایید. 

راه‌های بیشتر برای یادگیری

با درسها و ویدیوهای تعاملی، همیشه چیز جدیدی برای کشف وجود دارد. با Settle In، یادگیری درباره اسکان مجدد در ایالات متحده سرگرمکننده است. با سرعت خودتان یاد بگیرید – ما برای راهنمایی شما آمادهایم.