حمل و نقل و جابجایی

بعد از ورود به محل جدید، روش های جابجایی مختلفی در اختیارتان قرار دارد. در اکثر محله ها، یک یا چند نوع روش حمل و نقل وجود دارد. باید با نحوه استفاده ایمن از روش های حمل و نقل عمومی اطلاع داشته باشید. آژانس اسکان مجدد اطلاعاتی را درباره حمل و نقل عمومی در محل جدیدتان در مدت کوتاهی بعد از ورود در اختیارتان قرار می دهد.

برای کسب اطلاعات این صفحه، فرمتی را انتخاب کنید. می‌توانید ویدیویی را تماشا، گزاره‌برگی را دانلود یا پادکستی را گوش کنید. همه گزینه‌ها اطلاعاتی یکسان ارائه می‌دهند.  

قوانینی برای نظارت بر پیاده روی، دوچرخه سواری و رانندگی با ماشین در ایالات متحده وجود دارد. وقتی برای اولین بار به ایالات متحده وارد می شوید، احتمالاً مدتی را صرف پیاده روی و رفتن به مکان های مورد نیاز خواهید کرد. به زودی از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده خواهید کرد. وسایل حمل و نقل عمومی در هر مکان متفاوت هستند. در بعضی مکان ها تقریباً برای رفتن به همه جا به وسایل حمل و نقل عمومی نیاز دارید. در سایر مکان ها فقط بعضی مواقع می توانید از این وسایل استفاده کنید یا ممکن است چنین وسایلی وجود نداشته باشد.

داشتن وسیله نقلیه شخصی و دسترسی به آن، مزایا و مسئولیت هایی را به همراه خواهد داشت. مالکیت وسیله نقلیه و رانندگی با آن در ایالات متحده ممکن است قیمت بالایی داشته باشد. در اولین ماه هایی که به ایالات متحده می آیید لازم است از وسایل حمل و نقل عمومی برای رفتن به اطراف محل جدیدتان استفاده کنید. کمی بعد شغلی خواهید داشت و می توانید هزینه های ماشین را تقبل کنید، در این صورت می توانید ماشین بخرید، اما قوانینی در مورد بیمه ماشین، گواهینامه رانندگی و ایمنی موجود است که در صورت خرید باید از آنها آگاهی داشته باشید و تبعیت کنید.

انواع وسایل حمل و نقل عمومی

مردم شهر با استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی می توانند بدون کار در سرتاسر شهر جابجا شوند. باید با نحوه سوار شدن ایمن، ماندن در وسیله و خروج از انواع وسایل نقلیه ای که از آنها استفاده می کنید آشنا شوید. در ایالات متحده سه نوع اصلی وسیله حمل و نقل عمومی وجود دارد: اتوبوس، سابوی و ترن های درون شهری. این وسایل بر اساس یک برنامه زمانی حرکت می کنند و در مکان های خاصی توقف دارند تا افراد بتوانند به آنها سوار شده و پیاده شوند. اکثر مواقع برای استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی لازم است بلیط بخرید. تاکسی و سایر ماشین های خصوصی نیز ممکن است در دسترس باشند اما معمولاً گران قیمت هستند.

CORE_Transportation_v2
CORE_Transportation_v6

پیاده روی و دوچرخه سواری

مراقب علائم راهنمایی و رانندگی باشید تا بتوانید به صورت ایمن در محلتان پیاده روی کنید. از پیاده روها استفاده کنید و هنگام عبور از خیابان از خط عابر پیاده یا از گوشه های خیابان رد شوید.

در اکثر شهرها خطوط ویژه ای برای حرکت دوچرخه وجود دارد و قوانین و مقررات ترافیکی و ایمنی خاصی نیز برای دوچرخه سواران موجود است. دوچرخه سواری یک روش عملی و ارزان قیمت برای رفتن به مکان های مختلف است اما مهم است که قوانین رانندگی را بدانید و برای دوچرخه سواری ایمن از آنها تبعیت کنید.

CORE_Transportation

علائم راهنمایی و رانندگی و ایمنی راه

[تصویر علائم راهنمایی و رانندگی…]

توقف

یک طرفه

خط مخصوص حرکت دوچرخه

مدرسه

خط عابر پیاده

CORE_Transportation_v12
CORE_Transportation_v3

آماده‌اید که دانش خود را محک بزنید؟

در هر زمان هر مکان بیاموزید

برنامه Settle In همراه مفیدی است که به شما در مسیر اسکان مجددتان در ایالات متحده کمک می‌کند. با تست‌ها و درس‌های سرگرم‌کننده، درباره زندگی در ایالات متحده اطلاعات کسب کنید و مهارت‌هایتان را تقویت نمایید.

راه‌های بیشتر برای یادگیری

با درسها و ویدیوهای تعاملی، همیشه چیز جدیدی برای کشف وجود دارد. با Settle In، یادگیری درباره اسکان مجدد در ایالات متحده سرگرمکننده است. با سرعت خودتان یاد بگیرید – ما برای راهنمایی شما آمادهایم.