خدمات انجمن

خدمات انجمن به خدمات، کمک، کالا و منابعی گفته می شود که در محیط زندگی افراد در اختیار آنها قرار می گیرد. این خدمات ممکن است به صورت رایگان یا با هزینه کمی از طرف دولت، سازمان های انجمنی یا سازمان های مذهبی ارائه شوند.

CORE_Fire Fighters

برای کسب اطلاعات این صفحه، فرمتی را انتخاب کنید. می‌توانید ویدیویی را تماشا، گزاره‌برگی را دانلود یا پادکستی را گوش کنید. همه گزینه‌ها اطلاعاتی یکسان ارائه می‌دهند.  

کمک های دولتی

آژانس های خدمات اجتماعی دولتی، خدماتی را برای افراد حاضر در انجمن ارائه می کنند. آنها به افرادی که نیازهای خاصی دارند کمک می کنند، مانند خانواده های کم درآمد، بی خانمان ها و افرادی که ناتوانی دارند. برنامه های دولتی محدودیت زمانی خاصی دارند و دستورالعمل هایی برای حضور در آنها وجود دارد.

در اینجا چند برنامه دولتی معرفی شده است که به پناهندگان کمک می کنند:

برنامه های کمک نقدی

برای افرادی که در یافتن شغل با مشکل مواجه هستند، دو برنامه به صورت موقت کمک نقدی را به آنها ارائه می کند: کمک موقت به خانواده های نیازمند (Temporary Assistance to Needy Families، ‏TANF) برای والدینی که فرزند دارند و کمک نقدی به پناهندگان (Refugee Cash Assistance، ‏RCA) برای پناهندگان مجرد یا متأهل که فرزندی ندارند.

برنامه کمکی مکمل تغذیه (Supplemental Nutrition Assistance Program ‏، SNAP)

در این برنامه فدرال، به افراد کم درآمد در ایالات متحده کمک می شود غذا خریداری کنند. به فردی که در این برنامه حضور دارد کارت دبیت داده می شود که می تواند از آن برای خرید مقدار مشخصی از غذا برای یک ماه خود استفاده کند. پناهندگان می توانند در دفاتر دولتی در محل خود برای این کمک غذایی اقدام کنند. میزان این کمک در هر ایالت و بر اساس اندازه و درآمد خانواده متفاوت است.

درآمد مکمل تأمین اجتماعی (SSI)

این برنامه کمک نقدی برای افراد ناتوان یا کسانی است که سن آنها بالاتر از 65 سال است و درآمدی ندارند یا درآمدشان بسیار کم است.

برنامه های کمکی در مراقبت از کودکان

در بعضی از مناطق، خدمات مراقبتی از کودکان به صورت رایگان یا بسیار ارزان قیمت برای افرادی که درآمد کمی دارند ارائه می شود تا بتوانند کار کنند یا در جستجوی شغل باشند.

خدمات عمومی

در هر منطقه خدمات عمومی در دسترسی همه افراد در آن منطقه وجود دارد. در اینجا معمول ترین سرویس های عمومی معرفی شده است:

Violeta Sr. and Violeta Jr. go grocery shopping on their day off work. San Jose, CA
CORE_Daycare

کمک های دولتی

خدمات اورژانسی و 911

در همه مناطق اداره آتش نشانی و خدمات پزشکی اورژانسی موجود است. برای دریافت کمک در مواقع اورژانسی، از طریق تلفن شماره 911 را بگیرید و به اپراتور بگویید که در محلتان به پلیس، مأمور آتش نشانی یا آمبولانس نیاز دارید. اگر نمی توانید مشکل را به انگلیسی توضیح دهید کافی است بگویید “Help” (کمک) یا “Emergency” (موقعیت اورژانسی) و تلفن را قطع نکنید. اگر خط تلفن آزاد باشد اپراتور می تواند محل شما را شناسایی کند.

پلیس

افسران پلیس، مأمورین خدمت رسانی عمومی هستند که از عموم افراد محافظت کرده و به آنها کمک می کنند. اگر افسر پلیسی درحال نزدیک شدن به شما است و از شما می خواهد که توقف کنید، به دستور او گوش دهید. همیشه از درخواست افسران تبعیت کنید، آرامش خود را حفظ کنید و محترمانه رفتار کنید. اگر نمی توانید با پلیس صحبت کنید، درخواست مترجم کنید و صبورانه منتظر بمانید. اگر می توانید با آنها صحبت کنید، با آژانس اسکان مجددتان تماس بگیرید تا به شما کمک کنند.

کتابخانه

در کتابخانه های عمومی کتاب ها و سایر موارد از جمله CD و DVD وجود دارد که افراد مقیم می توانند آنها را به صورت رایگان قرض بگیرند. برای اینکه این موارد را از کتابخانه بیرون ببرید باید کارت کتابخانه داشته باشید. در کتابخانه ها معمولاً برنامه هایی برای مطالعه کودکان و کلاس هایی مانند تمرین مکالمه انگلیسی وجود دارد و کامپیوترهای زیادی نیز برای استفاده عموم موجود است.

پارک ها و مکان های تفریح

در پارک های محلی مکان هایی برای پیک نیک، زمین بازی و محل هایی برای ورزش عموم وجود دارد. در بسیاری از پارک ها قوانینی در مورد کارهایی که بازدیدکنندگان می توانند/نمی توانند انجام دهند وضع شده است. اکثر پارک های محلی رایگان هستند اما ممکن است در پارک های ایالتی و ملی هزینه ای برای ورود از شما گرفته شود.

کمک های غیردولتی

بعضی از سازمان های خدمات رسانی با استفاده از موارد اهدایی از طرف شهروندان خصوصی یا ترکیبی از اقلام اهدایی و هزینه دولتی فعالیت می کنند. در این سازمان ها هیئت مدیره وجود دارد که فعالیت آنها را تحت نظر دارد و باید گزارش های عمومی سالیانه ای را در مورد فعالیت هایشان ارائه کنند اما با سازمان های دولتی متفاوت هستند.

این سازمان ها معمولاً در یکی از سه گروه زیر قرار می گیرند:

سازمان های ملی غیردولتی (NGO)

سازمان های NGO ملی خدماتی را در همه مکان ها در سرتاسر کشور ارائه می کنند که معمولاً توسط دفاتر مرکزی در شهری بزرگ سازماندهی می شوند. بعضی از آنها ممکن است خدماتی را ارائه کنند که از طریق آنها به پناهجویان کمک می شود. میزان، هزینه و نوع این خدمات از یک مکان به مکان دیگر متفاوت است اما بسیاری از آنها موارد زیر را ارائه می کنند:

  • مشاوره
  • کمک در رابطه با وضعیت مهاجرت
  • کلاس های زبان انگلیسی
  • خدمات اشتغال
  • خدمات ترجمه

سازمان های انجمن نهاد (CBO)

این سازمان ها در انجمن های محلی فعالیت دارند و خدمات تفریحی، اجتماعی و آموزشی را در اختیار اعضای انجمن قرار می دهند. یکی از انواع CBO که ممکن است آن را در انجمنتان مشاهده کنید، سازمان قومی انجمن نهاد (ECBO) است. سازمان های ECBO توسط پناهندگان و مهاجرین قبلی ایجاد شده اند و به تازه واردین در انجمن هایشان کمک می کنند. بعضی از آنها کلاس های آموزش بزرگسالان برگزار می کنند، گروه های زنان را سازماندهی می کنند و رویدادهای فرهنگی و تفریحی را هماهنگ می کنند.

سازمان های عقیدتی (FBO)

سازمان های FBO شامل کلیسا، مسجد، کنیسه و سایر مکان ها برای عبادت و برای افرادی است که برای تقویت اصول عقیدتی خود به چنین مکان هایی می روند. با این وجود تعداد زیادی FBO وجود دارد که از سازمان های مذهبی مختلفی کمک مالی دریافت می کنند یا به آنها مرتبط هستند اما هدف آنها ارائه خدمات به افراد و خانواده های نیازمند بدون در نظر گرفتن مذهب آنها است. در بعضی از این مراکز کلاس های زبان انگلیسی برای بزرگسالان برگزار می شود و بعضی نیز پوشاک و مبلمان جدید در اختیار افراد قرار می دهند.

آماده‌اید که دانش خود را محک بزنید؟

در هر زمان هر مکان بیاموزید

برنامه Settle In همراه مفیدی است که به شما در مسیر اسکان مجددتان در ایالات متحده کمک می‌کند. با تست‌ها و درس‌های سرگرم‌کننده، درباره زندگی در ایالات متحده اطلاعات کسب کنید و مهارت‌هایتان را تقویت نمایید.

راه‌های بیشتر برای یادگیری

با درس‌ها و ویدیوهای تعاملی، همیشه چیز جدیدی برای کشف وجود دارد. با Settle In، یادگیری درباره اسکان مجدد در ایالات متحده سرگرم‌کننده است. با سرعت خودتان یاد بگیرید – ما برای راهنمایی شما آماده‌ایم.