سلامت

سیستم مراقبت از سلامت در ایالات متحده پیچیده است و ممکن است درک آن در ابتدا مشکل باشد. فراموش نکنید که پرسنل اسکان مجدد می توانند به شما کمک کنند، به سؤال هایتان پاسخ دهند و اطلاعات بیشتری در اختیارتان قرار دهند.

برای کسب اطلاعات این صفحه، فرمتی را انتخاب کنید. می‌توانید ویدیویی را تماشا، گزاره‌برگی را دانلود یا پادکستی را گوش کنید. همه گزینه‌ها اطلاعاتی یکسان ارائه می‌دهند.  

بررسی سلامت اولیه

اولین تماس شما با بخش مراقبت از سلامت در ایالات متحده احتمالاً اولین تست سلامتتان است. آژانس اسکان مجدد در مدت کوتاهی بعد از ورود به ایالات متحده زمان این جلسه تست را برایتان تعیین می کند. در این جلسه بررسی، مشکلات سلامت که ممکن است بر اسکان مجدد شما تأثیر بگذارد شناسایی می شوند، از جمله توانایی شما برای کار کردن یا توانایی فرزندتان برای رفتن به مدرسه. کودکتان در طول این جلسه بررسی واکسن های لازم را دریافت می کند زیرا همه کودکانی که در مدارس عمومی ثبت نام می کنند باید گواهی واکسیناسیون را ارائه کنند.

Violeta Sr. and Violeta Jr. enjoy a pause from work at the local healthcare facility in San Jose, CA where they are employed as hearthcare professional.
CORE_Emergency Services_V4

ارائه دهندگان خدمات مراقبت از سلامت

چند نوع ارائه دهنده خدمات مراقبت از سلامت متفاوت در ایالات متحده وجود دارد. در اینجا چند ارائه دهنده خدمات مراقبت از سلامت معمول معرفی شده است:

بخش های سلامت عمومی در برابر بیماری ها واکسیناسیون انجام می دهند و خدمات سلامت پیشگیرانه ای را از جمله تست و درمان سل ارائه می کنند. خدمات سلامت پیشگیرانه به خدماتی گفته می شود که قبل از بروز بیماری ها از آنها پیشگیری می کنند. این خدمات برای پناهندگان به طور کلی رایگان یا بسیار ارزان قیمت است. معمولاً لازم است قرار ملاقات داشته باشید.

کلینیک های انجمن و مراکز درمان خدمات سلامت اولیه و مشاوره های پزشکی ارائه می کنند. همچنین در بعضی از مراکز نیز خدمات دندانپزشکی و چشم پزشکی ارائه می شود. در بعضی از کلینیک ها در سطح شهر خدمات ویژه ای در اختیار بیماران قرار می گیرد مانند زنان باردار و افراد مبتلا به HIV/ایدز. در این کلینیک ها بیمه های خصوصی و Medicaid (بیمه دولتی برای افراد کم درآمد) ارائه می شود و بسیاری از هزینه ها بر اساس توانایی بیمار در پرداخت محاسبه می شود.

پزشکان خصوصی، پزشکان عمومی یا متخصصین هستند. پزشکان عمومی، خدمات درمانی عمومی را ارائه می کنند از جمله چک آپ های سالیانه. متخصصین در یک زمینه پزشکی فعال هستند. بعضی از متخصصین گروه های خاصی از افراد را مداوا می کنند مانند زنان یا کودکان. سایر متخصصین در یک یا مجموعه ای از زمینه ها مشغول به کار هستند مثل متخصص قلب، چشم پزشک یا ارتوپد. برای ویزیت پزشک خصوصی به وقت قبلی نیاز دارید. قبل از ویزیت پزشک خصوصی، معمولاً باید ثابت کنید که می توانید هزینه سرویس ها را پرداخت کنید یا اینکه باید بیمه داشته باشید.

بیمارستان ها برای بیمارانی هستند که مشکلات خاصی دارند و به آزمایش و جراحی نیاز دارند. معمولاً پزشک شما را به بیمارستان ارجاع می دهد یا بعد از ویزیت در اتاق اورژانس وارد بیمارستان می شوید. خدمات بیمارستانی گران هستند و ممکن است شما خواسته شود ثابت کنید که می توانید هزینه خدمات را دریافت کنید یا اینکه باید بیمه داشته باشید تا پذیرش شوید. با این وجود اتاق های اورژانس در بیمارستان ها به دلیل عدم توانایی در پرداخت شما را رد نمی کنند.

اتاق های اورژانس برای مشکلات سلامت ناگهانی و جدی است. برای رفتن به اتاق اورژانس نیاز به وقت قبلی ندارید اما این مکان ها شلوغ هستند و اگر مشکلتان جدی نباشد باید مدت زمان زیادی منتظر بمانید. خدمات اتاق اورژانش بسیار گران قیمت است. اگر مشکلتان اورژانسی نیست، باید در کلینیک یا مطب پزشک ویزیت شوید.

کلینیک های مراقبت فوری در بعضی از مناطق موجود است. این کلینیک ها برای مواقعی است که بیماری یا جراحتی دارید و به مراقبت فوری نیاز دارید اما مشکل به حدی جدی نیست که برای ویزیت به اورژانس بروید. نیازی به وقت ملاقات ندارید.

حقوق شما در زمینه خدمات درمانی

در ایالات متحده شما دو حق مهم در زمینه خدمات درمانی دارید. حق داشتن خدمات ترجمه و حق حفظ محرمانگی اطلاعات. وقتی وقت می گیرید یا زمانی که به بخش اورژانس وارد می شوید به پرسنل بیمارستان یا کلینیک بگویید که به مترجم نیاز دارید. بر اساس قانون، همه مسائلی که بین شما و ارائه دهنده خدمات درمانی روی می دهد کاملاً محرمانه است. ارائه دهنده خدمات درمانی شما بدون رضایت خودتان نمی تواند به خانواده یا دوستان یا کارفرمایتان درباره وضعیت سلامت شما اطلاعی بدهد.

CORE_Emergency Services

مسئله سلامت در آمریکا

اکثر آمریکایی ها در سال یک بار برای چک آپ به پزشک مراجعه می کنند تا در صورت وجود هرگونه مشکل سلامت قبل از جدی شدن مسئله از وجود آن مطلع شوند. آنها در سال دو بار به دندانپزشک مراجعه می کنند تا دندان هایشان را تمیز کرده و از بروز مشکلات جدی در زمینه دهان و دندان جلوگیری شود. آمریکایی ها معتقدند که بسیاری از بیماری ها از طریق حفظ بهداشت، تغذیه مناسب، ورزش و خواب کافی قابل پیشگیری هستند.

بهداشت و بهداشت شخصی

اکثر آمریکایی ها هر روز حمام می کنند یا دوش می گیرند، دندان هایشان را دو بار در روز مسواک می زنند، معمولاً موهایشان را با شامپو می شویند، در روز یک بار از خوشبوکننده استفاده می کنند و مرتباً لباس هایشان را می شویند. در مغازه ها محصولات زیادی فروخته می شوند که به افراد کمک می شود ظاهری تمیز و بویی خوشایند داشته باشند. بهداشت شخصی به خصوص برای یافتن شغل و حفظ آن بسیار مهم است.

تغذیه مناسب

تغذیه مناسب به معنی خوردن انواع غذاهای صحیح برای حفظ سلامت بدن است. همچنین به معنی کم کردن غذاهایی است که در صورت خورده شدن مداوم یا به مقدار زیاد می توانند مشکلات سلامت و بیماری های جدی را برایتان ایجاد کنند. چنین غذاهایی شامل موادی هستند که مقدار شکر، نمک یا چربی زیادی دارند (مثل غذاهای سرخ شده، شیرینی و نوشیدنی های گازدار).

خدمات سلامت روانی

آمریکایی ها معتقدند که سلامت روانی نیز مانند سلامت بدن بسیار مهم است. سلامت روانی به نوع احساسات، طرز تفکر و رفتار شما در زندگی است. همچنین به نحوه کنترل استرس نیز گفته می شود. مراقبت از سلامت مناسب شامل درمان توسط متخصصین روانشناس در زمان لازم است. اگر احساس می کنید که زندگی خیلی سخت می گذرد و نمی توانید با فعالیت های روزانه کنار بیایید، باید از خدمات سلامت روان استفاده کنید. آژانس اسکان مجدد می تواند به شما کمک کند این خدمات را دریافت کنید و اطلاعاتتان نیز محرمانه حفظ می شود.

سؤال های متداول

پناهندگان نوعی بیمه سلامت اولیه دریافت می‌کنند که هزینه آن توسط دولت پرداخت می‌شود. پوشش این بیمه بسته به مکان و معیارهای واجدیت شرایط متغیر است. درحالی که این بیمه سلامت هزینه کلیه خدمات پزشکی مورد نیاز را پرداخت می کند، اما ممکن است خدمات دندانپزشکی و چشم پزشکی را
شامل نشود. باید در مدت کوتاهی بعد از ورود شغلی پیدا کنید تا بتوانید
به بیمه سلامت خصوصی ارائه شده از طریق کارفرما )با پرداخت مقداری
پول( دسترسی داشته باشید. اگر ناتوانی خاصی دارید یا سنتان بالای 65
سال است، دولت ایالات متحده بیمه درمانی را به صورت رایگان در اختیارتان قرار .می دهد<

قوانین ایالات متحده از افراد ناتوان محافظت کرده و به آنها کمک می کند. آژانس اسکان مجدد به شما کمک می کند خدمات مخصوص پناهندگان ناتوان را پیدا کرده و به آنها دسترسی داشته باشید. بیمه سلامت و کمک مالی برای پناهندگان ناتوان موجود است و پناهندگان می توانند بعد از ورود برای دسترسی به این مزایا اقدام کنند.

موضوعات مرتبط

#

آماده‌اید که دانش خود را محک بزنید؟

در هر زمان هر مکان بیاموزید

برنامه Settle In همراه مفیدی است که به شما در مسیر اسکان مجددتان در ایالات متحده کمک می‌کند. با تست‌ها و درس‌های سرگرم‌کننده، درباره زندگی در ایالات متحده اطلاعات کسب کنید و مهارت‌هایتان را تقویت نمایید.

راه‌های بیشتر برای یادگیری

با درس‌ها و ویدیوهای تعاملی، همیشه چیز جدیدی برای کشف وجود دارد. با Settle In، یادگیری درباره اسکان مجدد در ایالات متحده سرگرم‌کننده است. با سرعت خودتان یاد بگیرید – ما برای راهنمایی شما آماده‌ایم.