Language:

مدیریت پول

هزینه زندگی در ایالات متحده از یک مکان به مکان دیگر بسیار متفاوت است و در اکثر مکان ها ممکن است خیلی زیاد باشد. به همین دلیل است که مهم است همه بزرگسالانی که می توانند کار کنند هرچه سریعتر شغلی پیدا کنید. باید مراقب منابع مالیتان باشید تا بیش از بودجه تان خرج نکنید.

CORE_Money Management_v4

برای کسب اطلاعات این صفحه، فرمتی را انتخاب کنید. می‌توانید ویدیویی را تماشا، گزاره‌برگی را دانلود یا پادکستی را گوش کنید. همه گزینه‌ها اطلاعاتی یکسان ارائه می‌دهند.

شما مسئول مدیریت منابع مالی شخصی خودتان هستید. یک روش برای جلوگیری از خرج کردن زیاد این است که بودجه ای را برای خودتان در نظر بگیرید. آشنایی با نحوه تعیین بودجه یک مهارت بسیار مهم است. برای تعیین بودجه بسیار مهم است که درآمد و هزینه های ماهیانه تان را بدانید مانند کرایه، هزینه آب، برق و گاز و هزینه خرید خواربار. برای تعیین بودجه بسیار مهم است که خواسته های خودتان و نیازهای خانواده تان را مشخص کنید. بعضی از اقلام مورد نظر ممکن است گران قیمت باشند و نیازی به تهیه آنها وجود نداشته باشد، همچنین ممکن است از نیازهای خانواده تان غافل شوید. پرسنل آژانس اسکان مجدد در تعیین بودجه به شما کمک خواهند کرد.

سیستم بانکداری

ایمن ترین مکان برای حفظ پول در ایالات متحده بانک ها هستند که تحت قوانین فدرال هستند و بیمه می شوند. انواع مختلفی از بانک ها موجود است. آژانس اسکان مجدد به شما کمک می کند تا مناسب ترین بانک را انتخاب کنید. اگر درباره پول اعتقادات مذهبی یا فرهنگی خاصی دارید (مثلاً اگر معتقدید که پرداخت و ذخیره سود کار اشتباهی است) ممکن است بانکی در محلتان پیدا کنید که منطبق با عقاید شما عمل کند.

CORE_Money Management_v7
The Timsina family, a Bhutanese family recently arrived from Nepal, in New York City:  A volunteer accompanies Chet Nath to the bank where he is about cash a check that the IRC has given him to use as pocket money, money that will provide for the familyís extra needs for one month.

سیستم بانکداری

باید با نحوه سپرده گذاری در حساب بانکی و برداشت با استفاده از دستگاه های خودپرداز (ATM) یا نوشتن چک آشنا شوید. در بانک می توانید پولتان را در حساب جاری یا پس انداز یا در هر دو حساب قرار دهید. حساب های جاری برای زمانی مناسب هستند که می خواهید مرتباً با استفاده از چک و کارت های ATM پول به حساب بگذارید و بردارید. حساب های پس انداز برای ذخیره منابع مالی لاز م هستند که برای مدتی نمی خواهید با آنها کاری انجام دهید. احتمالاً در ابتدا فقط لازم است یک حساب جاری داشته باشید. بعداً می توانید پس انداز کردن را شروع کنید یا می توانید هم حساب جاری و هم حساب پس انداز داشته باشید.

مدیریت منابع مالی شخصی

وقتی از طرح اعتباری یا کردیت کارت (کارت اعتباری) استفاده می کنید، در حقیقت پول را قرض می گیرید و به مبلغی که بدهکار هستید سود تعلق می گیرد. برای اینکه سابقه اعتبار خوبی داشته باشید، باید هر ماه به موقع بدهی خود را پرداخت کنید. پرداخت ماهیانه وام سفر اولین فرصت برای ایجاد یک سابقه اعتبار خوب در ایالات متحده است.

CORE_Money Management_v3

Direct Deposit (پرداخت مستقیم)

بسیاری از کارفرماها مستقیماً مبالغ را به حساب بانکی کارکنان خود واریز می کنند (به آنها توصیه می کنند یا به اجبار چنین کاری انجام می دهند). با پرداخت مستقیم، درآمد شما مستقیماً به حساب بانکیتان واریز می شود به جای اینکه آن را به صورت چک دریافت کنید. چند مزیت در مورد پرداخت مستقیم وجود دارد. مشکل گم کردن چک، دزدیده شدن چک و تلاش برای نقد کردن آن با جعل امضای شما وجود ندارد. همچنین حتی اگر در روز پرداخت حقوق در محل کارتان نباشید، حقوقتان را دریافت می کنید و نیازی نیست برای نقد کردن چکتان به بانک بروید. در نهایت اینکه با پرداخت مستقیم، پولتان در حسابتان است و فوراً می توانید به آن دسترسی داشته باشید. اگر شخصاً چک را نقد کنید، ممکن است یک یا دو روز طول بکشد تا پول به حسابتان منتقل شود.

آماده‌اید که دانش خود را محک بزنید؟

در هر زمان هر مکان بیاموزید

برنامه Settle In همراه مفیدی است که به شما در مسیر اسکان مجددتان در ایالات متحده کمک می‌کند. با تست‌ها و درس‌های سرگرم‌کننده، درباره زندگی در ایالات متحده اطلاعات کسب کنید و مهارت‌هایتان را تقویت نمایید.

راه‌های بیشتر برای یادگیری

با درس‌ها و ویدیوهای تعاملی، همیشه چیز جدیدی برای کشف وجود دارد. با Settle In، یادگیری درباره اسکان مجدد در ایالات متحده سرگرم‌کننده است. با سرعت خودتان یاد بگیرید – ما برای راهنمایی شما آماده‌ایم.

SettleIn Logo
Learn on the go
محتوای این وبسایت توسط سازمان تبادل منابع فرهنگی (CORE) ارائه شده است که دامنه ای عمومی است و ممکن است بازنشر شود. محتوای این وبسایت با توجه به یک توافق نامه و با کمک مالی “سازمان جمعیت پناهندگان و مهاجرین” و “وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا” تهیه شده است اما لزوماً نشان دهنده سیاست آژانس نیست و نباید نوعی تأییدیه از طرف دولت فدرال تلقی شود.