کسب اطلاع درباره اسکان مجدد پناهندگان

گر پناهنده هستید و نمی‌توانید به وطنتان بازگردید، ممکن است واجد شرایط جابجایی دائم به کشوری دیگر باشید. به این امر اسکان مجددگفته می‌شود. ایالات متحده آمریکا یکی از کشورهای جهان است که پناهندگان را برای اسکان مجدد می‌پذیرد. از سال 1980، آمریکایی‌ها به‌ کمک «برنامه پذیرش پناهندگان ایالات متحده» از میلیون‌ها پناهنده از سراسر جهان استقبال کرده‌اند. منابع زیر اطلاعاتی کلیدی درباره برنامه پذیرش پناهندگان ایالات متحده ارائه می‌دهند.

کسب اطلاع درباره اسکان مجدد پناهندگان

پرونده اسکان مجدد هر پناهنده ای با دیگری متفاوت است و مدت زمان لازم برای تکمیل روند USRAP به جزئیات و شرایط هر پرونده بستگی دارد. اسکان مجدد گزینه ای است که فقط برای تعداد محدودی از پناهندگان قابل استفاده است که روند موجود را طی کرده باشند و شما و دولت ایالات متحده هر دو باید در این زمینه وقت بگذارید و تلاش کنید. قبل از شروع این کار، مطمئن شوید که در صورت واجد شرایط بودن بتوانید برای اسکان مجدد به ایالات متحده بیایید. کلیه خدمات مربوط به اسکان مجدد به صورت رایگان ارائه می شوند. در طی مراحلی که طی می کنید هیچکس هیچ هزینه ای را برای خدمات اسکان مجدد از شما دریافت نخواهد کرد. اگر کسی از شما درخواست پول کرد، شما را مجبور کرد که اقدامی انجام دهید و ادعا کرد که می تواند در پرونده تان دخالت کند یا روند رسیدگی به آن را سریعتر کند، یا به هر شکل به هر روش دیگری شما را تهدید کرد، این موارد را گزارش کنید. ما اطلاعات مربوط به نحوه گزارش موارد کلاهبرداری را در مصاحبه اول شما در اختیارتان قرار می دهیم. هر مرکز پشتیبانی اسکان مجدد دارای آدرس ایمیل مخصوصی برای گزارش کلاهبرداری است.

به دنبال اطلاعاتی درباره زندگی در ایالات متحده هستید؟به دنبال اطلاعاتی درباره زندگی در ایالات متحده هستید؟

اطلاعات بیشتری درباره آشنایی فرهنگی و زندگی در ایالات متحده کسب کنید. یا، در پایین مجموعه‌ای از منابع رایج را مشاهده کنید.