Language:

اشتغال برای زنان پناهنده

اشتغال در ایالات متحده برای آینده و تأمین مالی خانواده بسیار مهم است، همچنین برای توسعه و پیشرفت شخصی و ثبات مالی به عنوان یک زن به شغل مناسب نیاز دارید. همه افراد بزرگسال، زن و مرد و کسانی که بین 18 و 64 سال سن دارند و می توانند کار کنند باید اولویت اصلی خود را روی یافتن شغل مناسب بگذارند.

برای کسب اطلاعات این صفحه، فرمتی را انتخاب کنید. می‌توانید ویدیویی را تماشا، گزاره‌برگی را دانلود یا پادکستی را گوش کنید. همه گزینه‌ها اطلاعاتی یکسان ارائه می‌دهند.  

مزایای کار کردن

زنان و مردان هر دو در ایالات متحده کار می کنند و زنان نیمی از نیروی کار را تشکیل می دهند، کارهای مشابه مردان را در همه سطوح انجام می دهند و معمولاً ناظر بر امور کارگران مرد نیز هستند. یافتن شغل و حفظ آن معمولاً مزایای زیادی برای شما و خانواده تان دارد.

پشتیبانی از اعضای خانواده – وقتی زن و شوهر (شرکای زندگی) هر دو کار می کنند، درآمد خانواده افزایش میابد، راحت تر می توانند هزینه هایی مانند قبض آب، برق و گاز ماهیانه، کرایه و همچنین هزینه خوراک و پوشاک را تأمین کنند. همچنین اگر درآمد دو برابر شود می توانید مقداری پول پس انداز کنید و امنیت مالی خانواده تان نیز افزایش میابد.

دریافت مزایا – بعضی از شغل ها مزایای خاصی دارند مانند بیمه پزشکی که در آن کارفرما طرح های بیمه مختلفی را برای کارکنان پیشنهاد می کند و معمولاً بخشی از هزینه های ماهیانه آن طرح را پرداخت می کند. سایر هزینه های بیمه از حقوق کارکنان کسر می شود. اکثر آمریکایی ها از برنامه های بیمه پزشکی شغل خودشان استفاده می کنند زیرا هزینه خدمات درمانی زیاد است. استفاده از مزایای بیمه سلامت از طریق شغل، به صورت مداوم خدمات مراقبت از سلامت را با هزینه کم در اختیار شما و خانواده تان قرار می دهد.

بهبود سطح زبان انگلیسی – اگر در خارج از خانه کار کنید، در نتیجه ارتباط با سایر همکاران و مشتریان در محیط کار می توانید زبان انگلیسی را تمرین کرده و تقویت کنید. یادگیری زبان انگلیسی به شما امکان می دهد در جامعه حضور پیدا کنید و توانایی شما را در مدیریت کارهایتان هنگام خرید در فروشگاه، حضور در مطب پزشک یا بانک افزایش میدهد.

 

ارتباط با سایرین – در محیط کار این فرصت را خواهید داشت تا با گروه گسترده ای از افراد ارتباط برقرار کنید، درباره فرهنگ و ارزش های آمریکایی ها اطلاعاتی کسب کنید و در نتیجه می توانید بهتر با محیط جدید خودتان را وفق دهید.

 

کسب مهارت های حرفه ای – کار اولتان، مهارت ها و دانش حرفه ای را در اختیارتان قرار می دهد که شما را برای کار بعدی آماده می کند. هرچه مهارت های بیشتری کسب کنید، فرصت ارتقای شغلی یا یافتن کار بهتر برایتان بیشتر می شود.

استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی یا آموزش رانندگی – برای رفتن به محیط کار و برگشت از آنجا معمولاً لازم است از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید یا خودتان رانندگی کنید. آشنایی با روش استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی یا رانندگی کمک می کند تا حد زیادی مستقل شوید و به خودکفایی برسید، با شهر و محیط زندگی خود آشنا می شوید و احساس تعلق به محل زندگی جدیدتان را خواهید داشت.

Employment for Refugee women
Employment for Refugee women

مادران شاغل و مادران مجرد

بسیاری از زنانی که فرزندان جوانی دارند معمولاً به سختی می توانند کار کنند و به کارهای خانه نیز برسند، به خصوص اگر مجرد باشند. با این وجود راهکارهای مختلفی برای کمک به مادرانی که خارج از خانه کار می کنند وجود دارد. یکی از این کارها، فرستادن بچه ها به مراکز نگهداری از کودکان است. خدمات نگهداری از کودکان رایگان نیست. Early Head Start (شروع زودهنگام) یک برنامه با کمک مالی دولت فدرال است که به کودکان کم درآمد از زمان تولد تا 3 سالگی کمک می کند. برنامه ای دیگر، مراکز نگهداری Head Startکه به خانواده هایی که کودکان 3 تا 4 ساله دارند کمک می کند. ثبت نام کودکان در این برنامه ها به مادران مجرد یا هر دو والدین کمک می کند بتوانند خارج از خانه کار کنند. روشی دیگر استفاده از کمک دوستان، همسایگان یا اعضای خانواده مانند پدربزرگ و مادربزرگ و سایر فرزندان است که از کودک مراقبت می کنند تا والدین بتوانند کار کنند. برای زوج ها یک راه حل سوم نیز وجود دارد که یکی از والدین کار نیمه وقتی پیدا کند که عصرها و روزهای آخر هفته را به کار مشغول باشد تا یکی دیگر از والدین بتواند در عدم حضور او از فرزندشان مراقبت کند.
Employment for Refugee Women

آمریکایی ها چه مرد و چه زن هر دو مستقل هستند. در بسیاری از خانواده ها، زن و شوهر هر دو کار می کنند و در بعضی از خانواده ها زن ها درآمد بیشتری نسبت به شوهر خود دارند. در سایر خانواده ها زن ها کار پیدا می کنند و مردها شاغل نیستند. در این صورت انتظار می رود که مرد زمانی که کودکان در مدرسه نیستند از آنها مراقبت کند.

در این شرایط بعضی از مردان احساس می کنند که نقش رهبری را در خانه از دست داده اند. بعضی از زنان با دریافت مسئولیت های جدید و عملکرد به عنوان نان آور اصلی خانواده ممکن است احساس استرس و نگرانی داشته باشند. حمایت از یکدیگر و داشتن ارتباطی آزاد و صادقانه می تواند میزان درک و تفاهم بین زن و شوهر را افزایش دهد و استرس ها را از بین ببرد.

Employment for Refugee women
Employment for Refugee women

آماده‌اید که دانش خود را محک بزنید؟

در هر زمان هر مکان بیاموزید

برنامه Settle In همراه مفیدی است که به شما در مسیر اسکان مجددتان در ایالات متحده کمک می‌کند. با تست‌ها و درس‌های سرگرم‌کننده، درباره زندگی در ایالات متحده اطلاعات کسب کنید و مهارت‌هایتان را تقویت نمایید.

راه‌های بیشتر برای یادگیری

با درس‌ها و ویدیوهای تعاملی، همیشه چیز جدیدی برای کشف وجود دارد. با Settle In، یادگیری درباره اسکان مجدد در ایالات متحده سرگرم‌کننده است. با سرعت خودتان یاد بگیرید – ما برای راهنمایی شما آماده‌ایم.